Sarp Kapısı İzlenimlerim

21 Ağustos 2013

1. Dağlarla denizin kesişiminde; dağlar dışlamış, deniz de kabul etmemiş gibi arada yetim kalmış, upuzun bir araç kuyruğu olan küçücük bir yer. İnsanların yüzünüze gülmesini, hoşgörüyle yaklaşıp ilgilenmesini istiyorsanız hiç boşuna ümitlenmeyin. Yolları daracıktır ve arkanız her zaman acele etmenizi isteyen arabalarla doludur. Batılı turistler dışında burada göreceğiniz tüm yabancılar büyük ihtimalle gücünü satan günlük işçilerdir.
Adamakıllı bir çay içme, alışveriş yapma yeri de yok. Lakin dağlara çıkacağım diyorsanız tam yeri. Ama onun için de buralara kadar gelmenize gerek yok. Özetle kapıdan geçemezseniz tanrının size peygamber sabrı vermiş olmasını dileyin.

2. Yaklaşık 4 saat boyunca oturup meydanı(minicik bir alan) izledim ve korna sesi sayısına kadar hiçbir şey değişmedi. Daracık yollardan çıkmaya çalışan tırlar, onları beklemekten usanan küçük araçlar ve karınca hızıyla ilerleyen insan sürüleri. İnsanın burada kalması için ciddi bir nedeni olması gerek. Adamların küpemi görüp bana atarlanacak hali bile yoktu. Yani durum ciddi…

Sonuç olarak: Yüzerek geçin Gürcistan’a daha iyi.. Hatta hiç gitmeyin. Türk erkeklerimiz sağ olsun fazlaca giderek hepimize damgayı vurdurdular. “Türkler Gürcistan’a ya kaçak sigara için gider, ya da karı-kız için.”

Reklamlar

eleştir

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: